Taras wentylowany przy użyciu płyt tarasowych

Stworzenie pięknego tarasu jest marzeniem wielu ludzi. O ile jednak sam wygląd to dla większości z nas element kluczowy, o tyle niezwykle ważną w nim rolę pełni jego trwałość, solidność i praktyczne zastosowanie na długie lata. O ile na temat wyglądu można dyskutować wiele, bo każdy preferuje coś zupełnie innego, o tyle o kwestię stworzenia mocnej i solidnej konstrukcji powinien zadbać już każdy. Bardzo dobrym wyborem są tarasy wentylowane, które można uzyskać przy użyciu płyt tarasowych. Gwarantują one jakość na długie lata, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek napraw czy renowacji. Oczywiście nie jest łatwo znaleźć firmę, która takie usługi wykonuje, dlatego też trzeba na tym aspekcie skupić się szczególnie.

Podnoszenie i poziomowanie tarasów na wspornikach

Aby uzyskać taras wentylowany, kluczowe znaczenie w całej tej inwestycji ma podnoszenie i poziomowanie tarasu na specjalnych wspornikach. Ta nowoczesna technologia może być wykorzystywana zarówno na tarasach zewnętrznych, jak również i na tarasach wewnętrznych, w zależności od tego, czego oczekuje sam klient. To innowacyjne rozwiązanie  z roku na rok zyskuje coraz większe grono odbiorców. Możemy zastanowić się tutaj, dlaczego poziomowanie tarasu jest tak istotne dla całości danej sprawy. Wytłumaczyć można to niezwykle prosto. Nierówny poziom nie jest w stanie zagwarantować odpowiedniego odprowadzenia wody z powierzchni podłoża danego tarasu. Stosując najlepsze nawet materiały, te nie będą w stanie zagwarantować odpowiedniej trwałości  danej inwestycji. Posadzka układana poziomo, daje możliwość zapewnienia temu tarasowi odpowiedniej solidności i trwałości,  zabezpieczając przy tym płyty tarasowe. Niezwykle ważne jest w przypadku tego typu  inwestycji, konkretne zachowanie podłoża pod posadzką, by stworzyło ono odpowiedni spadek. Tylko bowiem w ten sposób będzie on dobrze odprowadzał wodę. Mówiąc w skrócie, aby stworzyć naprawdę dobry jakościowo taras, należy posadzkę wylać pod odpowiednim kątem nachylenia, a następnie podnieść płyty tarasowe na specjalnych wspornikach, które nad tą posadzką będą odpowiednio zamontowane. 

Odpowiednie podstawki pod płyty

Rynek ma do zaoferowania klientom dwa rodzaje podstawek pod płyty. Jedną z nich są podstawki regulowane, a więc dają one możliwość regulacji wysokości w taki sposób, aby móc zapewnić płytom tarasowym odpowiednią wysokość i poziom. Drugie, to podstawki nieregulowane, które to tej regulacji wysokości nie posiadają. Działają one w formie dystansów, aby móc utworzyć szczelinę między płytami, jak również i aby zagwarantować dystansowanie płyty od podłoża. W taki sposób tworzy się tak zwaną posadzkę pływającą. 

taras wentylowany

Zalety zastosowania tarasów wentylowanych

Skoro decydujemy się na daną inwestycję, rzeczą wiadomą jest fakt, iż zależy nam na tym, by uzyskać jak najlepszą z możliwych opcję. Jest to zrozumiałe, bo skoro wydajemy pieniądze, chcemy z danego rozwiązania być po prostu zadowoleni i usatysfakcjonowani. Na pewno tarasy wentylowane, to jedna z najlepszych inwestycji do zastosowania przy tworzeniu tego typu rozwiązań. Kiedy warto na nią postawić? Tak naprawdę zawsze, bez względu na to czy projektujemy swój wymarzony taras w zupełnie nowym domu, czy chcemy stworzyć ciekawy wygląd balkonu w mieszkaniu, czy też zależy nam na renowacji starego tarasu. 

Głównymi zaletami zastosowania takiej właśnie powierzchni jest inwestycja profesjonalna, bezpieczna, a jednocześnie i niebywale prosta. Gwarantuje ona najlepszą z możliwych izolację przeciwwodną, stanowi  bezkolizyjne rozwiązanie dla ułożenia mediów, wody czy gazu pod tarasem. Jest łatwa w montażu i demontażu. Stanowi najlepszą z opcji, jeśli chodzi o stosowną wentylację, w tym ograniczenie wilgotności pod tarasem. Wykorzystując wsporniki poziomujące, uzyskuje się niewielki ciężar poziomowanej posadzki w stosunku do pokonywanej wysokości. Co jeszcze? Na pewno warto zwrócić uwagę na to, że takie wsporniki są odporne na lód, który może się pod pod tarasem znaleźć i na zmiany temperatury. Rozwiązanie to nie ulega degradacji biologicznej, nie przesuwa się i nie niszczy. W każdym miejscu i zastosowaniu stanowi najlepszą z możliwych inwestycję. 

Wybór odpowiedniej firmy

Bez wątpienia kluczowe znaczenie ma wybór firmy, która takie tarasy wentylowane tworzy. Wiadomo, iż taka inwestycja nie należy do tanich, dlatego też warto w tej kwestii postawić na specjalistów w tej właśnie dziedzinie. Każda firma jest inna, każda świadczy inną jakość usług. Przed dokonaniem odpowiedniego wyboru, dobrze jest sprawdzić opinie, porównać kilka ofert, zwrócić uwagę na ceny, a do tego wszystkiego także wziąć pod uwagę wykonane już inwestycje, które widoczne są na zdjęciach. Tylko w taki bowiem sposób można uzyskać coś, co okaże się być pięknym tarasem na długie lata dla każdego rodzaju inwestycji Im lepszy wybór, tym większe zadowolenie każdego z użytkowników takiego tarasu wentylowanego.