Jak zrobić projekt 3D ogrodu?

Ogród jest miejscem, które na każdej działce – zwłaszcza tej, na której znajduje się nasz dom – pełni bardzo ważną rolę. Jest nie tylko dekoracją głównego budynku, ale i miejscem, w którym można beztrosko spędzić czas, a które powinno być oazą spokoju, szczęścia i świeżego, pochodzącego prosto od rosnących w nim roślin kwiatów. Aby jednak takim rzeczywiście był, należy odpowiednio go zaprojektować. Z pomocą przychodzi nam tutaj nowoczesna technologia, pozwalająca nam bardzo precyzyjnie i zgodnie z własnymi oczekiwaniami zaprojektować własny ogród. Bez potrzeby ruszania się z domu. Jak jednak to zrobić, by ogród wyszedł tak, jak byśmy chcieli? Jak zachować przy tym wysokie prawdopodobieństwo (i po prostu rzeczywistą możliwość) jego realizacji? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Po co robi się projekt 3D ogrodu?

Projektowanie ogrodów w trzecim wymiarze nie bez powodu cieszy się tak olbrzymim zainteresowaniem. Przede wszystkim jest czymś, co jest w stanie pozwolić przekonać się o wyglądzie własnego ogrodu jeszcze zanim postawi się pierwszy krok ku właściwemu stworzeniu go. Nowoczesna technologia jest na tyle rozwinięta, że pozwala przenieść wygląd rzeczywistego ogrodu do świata wirtualnego. Projekt 3D przede wszystkim pozwala wszystko dokładnie przemyśleć i rozplanować. Bez inwestowania w to chociażby złotówki.

Projekt 3D ogrodu to świetny pierwszy krok. Dzięki niemu można rozplanować własne prace nad tworzeniem tego typu miejsca. Jest więc świetną opcją na poznanie finalnego efektu i powolne dążenie ku niemu, bez potrzeby wydawania pieniędzy na wykonanie całości. Projekt 3D jest też bardzo dobrym rozwiązaniem dla osoby, która nie posiada zmysłu przestrzennego i sama nie potrafi wyobrazić sobie, jak dane rośliny i elementy aranżacyjne będą docelowo wyglądały w swoim towarzystwie w ostatecznej formie ogrodu.

Aby więc podsumować, projekt 3D ogrodu potrafi być bardzo dobrym pierwszym krokiem ku stworzeniu ogrodu zaplanowanego i perfekcyjnie spełniającego indywidualne oczekiwania. W ogrodzie stworzonym na jego podstawie wszystko ma swoje miejsce i nic nie jest dzieckiem przypadku. A to w tym kontekście może być – i jest – niesamowicie cenne.

Jak zrobić tego typu projekt?

Samodzielne przygotowanie projektu 3D własnego ogrodu wymaga poczynienia sporej ilości przygotowań. Przede wszystkim należy się zastanowić nad tym, gdzie na działce tenże ogród zostanieprojekt ogrodu 3d wykonany i jaka przestrzeń będzie dla niego wydzielona. Ważne jest też, by ustalić swój własny budżet oraz poszukać inspiracji, które później mogą okazać się niesamowicie cenne. Przechodząc już do właściwych działań, projekt 3D tworzy się poprzez:

  1. Pobranie odpowiedniego narzędzia – zazwyczaj mowa tutaj o narzędziach płatnych. Darmowe ich wersje lub programy udostępniane w modelu freeware zazwyczaj są ubogie w funkcjonalności. Bardzo ciężko je nazwać kompletnymi i rzeczywiście przydatnymi. Sięgając po rozwiązania płatne można liczyć na ich profesjonalizm.
  2. Opanowanie obsługi programu – każdy tego typu program wymaga od nas pewnej wprawy. Trzeba poznać wszystkie znajdujące się w nim funkcje, ale i dowiedzieć się więcej na temat tego, jak z nich skorzystać i w jaki sposób uzyskać  pożądany efekt. Nie ma co ukrywać – to najtrudniejsza część całego projektowania.
  3. Pobranie dodatkowych paczek do programu, zawierających w sobie elementy możliwe do kupienia. Dobry projekt ogrodu to taki, który korzysta wyłącznie z elementów mających swoje odbicie w rzeczywistości. Takich, które rzeczywiście można zakupić i z których można korzystać.
  4. Właściwe projektowanie, które potrafi trwać wiele godzin – zwłaszcza jeśli nie posiada się odpowiednich umiejętności w bardzo sprawnym i płynnym posługiwaniu się konkretnym oprogramowaniem.
  5. Eksportowanie projektu chociażby do plików PDF, które pozwolą na sięganie po niego i bazowanie na nim w już praktycznym i rzeczywistym projektowaniu. Dobre programy pozwalają też stworzyć listę zakupów, co również zwiększy komfort życia.

Warto wiedzieć: nie ma konieczności samodzielnego przygotowywania projektu 3D. Choć jest to pewna możliwość, wymaga posiadania właściwych umiejętności i nabrania w tym wszystkim wprawy. Jeżeli więc nie ma się czasu na przyuczanie się obsługi programu czy też radzenie sobie z problemami natury czysto technicznej, warto sięgnąć po usługi profesjonalistów. Firma Dom-PL na przykład dba o to, by projekty przygotowywać sprawnie, zawsze w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb konkretnego klienta i przy stałych konsultacjach właśnie z nim.

Podsumowanie

Stworzenie projektu 3D własnego ogrodu jest czymś, co jest w stanie przynieść nam całe mnóstwo korzyści. Przede wszystkim idealnie sprawdza się w przypadku osób nieposiadających wyobraźni przestrzennej. Co jednak bardzo istotne, umożliwia dokładne rozplanowanie wszystkiego, co możliwe – bez potrzeby ruszania się z domu i podejmowania się większych inwestycji. Należy jednak pamiętać, aby do finalnej realizacji projektu podejść z należytą starannością. Samo przygotowywanie projektu 3D warto z kolei powierzyć firmie wykazującej się w tym jak największym profesjonalizmem i doświadczeniem. Taką właśnie jest Dom-PL.